Leczenie rakaprostaty uzależnione jest od stanu klinicznego i wieku pacjenta. Zakwalifikowanie pacjenta do radioterapii lub prostatektomii naraża pacjenta na wystąpienie powikłań.

Dzieci podobnie jak i dorośli miewają problemy urologiczne jak i anorektalne. Należą do nich zaparcia, moczenie nocne i dzienne, nieopróżnianie pęcherza do końca czy nietrzymanie stolca.

Okres okołomenopauzalny i pomenopauzalny jest jednym z wielu czynników ryzyka wystąpienia nietrzymania moczu. Taki stan jest związany ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w

Rak prostaty

Prostata (gruczoł krokowy, stercz) jest narządem wielkości kasztana, położony jest w miednicy pod pęcherzem moczowym, przez jego miąższ przebiega część cewki moczowej.

Zaparcia u dzieci

Dziecko może mieć bóle brzucha, skurcze, ból przy napinaniu się, może spędzać dużo czasu w toalecie lub czuć jakby się całkowicie nie wypróżniło. Oznaką zaparć jest również pojawienie się śladów stolca na bieliźnie.

W wielu przypadkach nietrzymanie moczu można opanować. Należy wiedzieć że im wcześniej zgłosimy się z problemem nietrzymania moczu tym większa szansa na poprawę jakości życia osób starszych.

Fala uderzeniowa to nieinwazyjna metoda fizykoterapeutyczna, która wykorzystuje energię z fali akustycznej (skokowy wzrost ciśnienia, wysoka amplituda, brak okresowości) w leczeniu schorzeń.